Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Marka Tescil Fiyatları

İcat, isim, tasarım, renk ve benzeri birçok özel çalışmalarınızın patentini almadığınız zaman, resmen sizin olmaz. Yani üretme ve benzeri durumlarda, size ait olan isim, tasarım ve benzeri birçok olgu, başkaları tarafından kullanılabilir. Bu durumda, her hangi bir hak iddia edemezsiniz. Bu durumda birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Marka tescil fiyatları kategorisinde, TPE (Türkiye Patent Enstitüsü) yetkili mercidir ve başvuru bu resmi kuruma yapılmalıdır. Bu konuda en önemli husus, marka olarak tercih ettiğiniz ismin, başkası tarafından tescillenmemiş olması gerekir.

Ön Başvuru

Marka Tescil Fiyatları

Bu başvuruda, bir form doldurulmaktadır. Bu formda, şirketin yetkilisi ve kimlik bilgileri, markalaşmasını istediğiniz isim gibi bilgiler bulunmaktadır. Marka tescili kategorisinin bu ilk adımıyla, markanızın orijinalliği test edilmektedir. Ayrıca gerçekleşecek itirazlar da beklenmektedir. Marka tescil belgesi alım işleminin bu ilk adımında, markanızın uygunluğu da araştırılmaktadır. Üç aylık itiraz süresi geçtikten sonra, eğer başka bir firmanın ismini kullanmıyorsanız, asıl kayıt hakkı verilmektedir. Marka tescil işlemleri kategorisinde, artık sırayı asıl kayıt alıyor. Asıl kayıt parası yattıktan sonra, 10 yıl süreyle markanız size ait oluyor. On yılsonunda eğer marka tescili yenilenmezse, isim boşa çıkmaktadır. Bu nedenle, on yılın dolmasına az bir süre kala, tescili yenilemelisiniz.

Profesyonel Ekip

Bu konuda tecrübeli olan ve marka tescil işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler için profesyonel çözüm ortağı olan Sivri patent, sorunsuz bir şekilde bu işlemleri sizin yerinize takip etmektedir. Yılların tecrübesine sahip olan firmamız, isim, marka, tasarım ve benzeri birçok marka tescil sınıfları kategorisinde hizmet vermektedir. Özel parçalar, renkler ve logolar gibi birçok sınıfta, sizin için pratik patent alma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Markalaşan bütün firmalar, her zaman için büyük firma olma yolunda en önemli adımı atmış olmaktadır. Büyük firmalar, her zaman markalaşma hizmetlerinde, ilk önce marka tescilini gerçekleştirmektedir. Marka tescil merkezi konumundaki Türk Patent Enstitüsü‘ne, gerekli bütün marka başvurularını, hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu işin uzmanı olduğumuz için, süreci hızlandırabiliriz ve normal bir vatandaşın başvurusuna göre, daha kısa sürede sonuç alabiliriz.  

Marka Tescil Fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.