Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Marka Tescil İşlemleri

Bugün, ekonomi dünyasında, hatırı sayılır bir yere gelmek için, marka tescili hayati önem taşıyan bir konudur. Firma adının korunması adına yapılan bütün çalışmalar, reklam çalışmalarının başarılı olmasında birinci derecede önemlidir. Marka tescili işlemleriyle, taklit edilemezsiniz ve markanız sadece sizin malınız haline gelir. İsim hakkı olarak da bilinen bu işlemlerle, ismi duyulmuş firmanızın ismi, başkaları tarafından kullanılmaz. Böylece, müşteri potansiyeliniz başka firmalara kaymamış olur.

Marka Tescili Nasıl Alınır ?

Marka Tescil İşlemleri

Tescil işlemlerinde Türk Patent Enstitüsü, bu konuda söz sahibi bir kuruluştur. Aracı firmalarla çalıştığınız zaman, patent işlemleriniz daha hızlı ve etkili ilerleyecektir. Marka tescil belgesi alım işlemlerinde, ön başvuru işlemleri, tescilini istediğiniz markanın ismi sorgulanmaktadır. Üç aylık itiraz süresi içerisinde, markanızın başkaları tarafından isim hakkının alınıp alınmadığı da tespit edilmektedir. Ön başvuru ücreti de ödenmektedir. Üç aylık zaman zarfında, her hangi bir itiraz gelmediği zaman, asıl kayıt işlemleri için tekrar TPE’ye başvuruyoruz. Bu başvuruda da belli bir ücret alınıyor. Daha sonra 10 yıl süreyle artık markanızın isim hakkı sizin oluyor. Tasarım, renk, logo, icat ve isim gibi birçok kategoride marka tescil işlemleri, ürününüzün taklit edilmesini ve başka firmalar tarafından üretilip satılmasını engelleyecektir. Ünlü bir firma olduktan sonra, eğer isim hakkınız yoksa başkaları bu isim hakkını alırsa, büyük bir problemle karşılaşabilirsiniz. Hatta firmanızın adını satın almak için yüklü bir ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Marka Tescil Sınıfları

Marka tescilinde, isim, ürün, icat, tasarım, renk, logo ve benzeri kişiye özel birçok şeyi, rahatlıkla tescilini yaptırabilirsiniz. Medyada ve diğer sanat dünyasında, resim ve çalışmalar tescillenebilmektedir. Marka tescil sınıfları kategorisinde, isim tescili, marka tescili ve tasarım tescili gibi işlemleri, firmamız tarafından özenle takip edilmektedir.

Sivri Patent

Bu önemli işlemlerde başarılı sonuçlar almak için, en uygun marka tescil fiyatları listesini sizler için hazırlayan firmamız, pratik çözüm sunmaktadır. Marka tescil merkezi kategorisindeki firmamızla, logo, isim, marka, icat, tasarım ve benzeri birçok unsurun tescilini yaptırabilirsiniz. 7/24 hizmet veren Sivri Patent Patent, tescil işlemlerinde aradığınız adrestir.  

Marka Tescil İşlemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.