Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Marka Tescillemek

Markalaşmanın en önemli safhası olan isim hakkı veya marka tescil işlemleri, dünya markası kategorisinde söz sahibi olmak isteyen bütün firmalar için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Marka tescil belgesi geçerliliği 10 yıl olan ve her 10 yılda bir düzenlenmesi gereken bir belgedir. Bu belge ile size ait olan bütün bilimsel çalışma, isim, logo, tasarım ve sanat çalışması gibi birçok unsuru, patentleyebilirsiniz. Firma isminin tescillenmesi, yeni bir ürünün patentlenmesi ve ürün markasının tescillenmesi, taklit edilmeyi engelleyen bir durumdur.

Marka Tescil Ettirmek

Marka Tescillemek

Sadece ülke içerisinde gerçekleştirilen bir işlem değildir. Marka tescil işlemleri dünya genelinde yaptırılabilir. Marka tescil ettirmek için, TPE yani Türkiye Patent Enstitüsüne başvurmak en iyisidir. Bu enstitüyle ilgili işlerinizde mükemmel ve etkili sonuçlar elde etmek için, bu işi yapan firmalarla çalışmak, zamandan kazandıracaktır. Yapacağınız başvurunun başarı yüzdesini de biliyorlar. Sizin için sorgulama yaparak, tescillenmesini istediğiniz markanın tescilli olup olmadığını da bulabilirler. Marka tescil işlemleri yaptırırken, ön başvuru kabul edildikten sonra, asıl başvuru işlemleri yapılmaktadır. Her iki başvuruda da ücret ödenmektedir. Marka tescil merkezi konumundaki TPE, ön başvuru esnasında üç aylık itiraz süresi oluşturmaktadır. Bu itiraz süresi boyunca, yaptığınız başvuruya gelecek itirazlar değerlendirilmektedir.

Marka Tescilinin Önemi

Her işte olduğu gibi, marka tescil işlemlerinde başarılı olan kişilerin yaptığı işler, daha kaliteli olmaktadır. Tecrübe, zamandan ve paradan kazandırır. Bu nedenle Marka tescil sınıfları kategorisindeki bütün branşlarda, istediğiniz hizmeti kolaylıkla sunabiliriz. Hızlı ve etkili çözüm yöntemlerini tercih eden marka tescil firmaları, tecrübeli ekiplerle çalışmaktadır. Marka tescili yaptıracağınız zaman, başarı oranı yüksek firmamız, günün her saatinde çözüm üretmektedir. Ön başvuru formu ile şirket sahibinin kimlik ve iletişim bilgileriyle, marka tescili ile ilgili bilgiler alınmaktadır. 7/24 çözüm yöntemleriyle marka tescillemek, firmamızın çalışma prensipleri içerisindedir. Yeni ve güncel gelişmeleri takip eden Sivri Patent, etkili çözüm yöntemleriyle başarılı sonuçlar elde etmektedir. Piyasada söz sahibi olmak isteyenler için, markalaşmanın ilk ve önemli adımı marka tescili gerek ülke içerisinde olsun ve gerekse dünya genelinde olsun, en önemli konudur.

Marka Tescillemek ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.