Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Endüstriyel Tasarım Tescili

Patent, bir çalışmanın taklidini engellemek için, bütün isim ve kullanım hakkını tapulama işlemidir. Endüstriyel tasarım tescili kategorisinde yaptığınız benzersiz bir çalışmanın patentini almak için Türkiye Patent Enstitüsüne başvurmanız yeterlidir. Bu enstitü, ön başvuru işleminde, çalışmanızın benzersiz olup olmadığı ortaya çıkar. Ayrıca, ön başvuru süresince 3 aylık bir itiraz süresi vardır. Tasarımın projesi sınıfında, marka tescili çok önemlidir. Bu tescil işlemleriyle birlikte, tasarımınız taklit edilemez ve seri bir şekilde üretilemez. Taklit eden veya seri bir şekilde üretenler hakkında gerekli resmi yaptırımın yapılabilmesi için, marka tescilinin yapılması gerekmektedir.

Tasarım Tescil Belgesi

Endüstriyel Tasarım Tescili

Tescil işlemlerinde birinci sınıf çözüm üreten ve bu konuda süreci hızlandıran firmalar, marka tescillemek isteyen kişilerin işlemlerini çok çabuk bir şekilde çözmektedir. Hangi çalışmaların ve isimlerin tescillenip, tescillenmeyeceğini iyi bilen bu firmalar, işinizi kolaylaştırır ve çabuk bir şekilde sonuç elde eder. Yurt içi tescil işlemleriyle, Türkiye sınırlarında isim, logo, ürün, tasarım, sanat eseri ve benzeri bütün özel çalışmalarınız taklit edilemez. Taklit edildiği zaman ciddi problemler meydana gelecektir. Patent tescili işlemlerinde tek yetkili olan Türkiye Patent Enstitüsü, ön başvuruda başvurunuzu kabul ettiği zaman, asıl başvuru hakkı vermektedir. Bu başvuru işlemleri sonucunda, ürün ve tasarımlarınız on yıl boyunca sizin tekelinize girecektir.

Patent Tescil Belgesi

Dünya ve ülke genelinde marka olmak isteyen bütün firmalar için, markalaşma önemlidir. Markalaşmasını istediğiniz isim veya tasarımların öncelikle patent tescili işlemleri yapılmalıdır. Bundan sonra artık rahatlıkla o ismin veya tasarımın reklamını yapabilirsiniz. İsim veya çalışmalarınızı taklit etmek isteyenler için resmi yaptırım uygulayabilirsiniz. Tasarım tescil uzmanı firmamız, tasarımınızın tescili hakkında genel bir bilgiye sahip olduğu için, ilk anda tescil işleminin olup olamayacağı konusunda fikir yürütebilir.

Çıkabilecek sorunlar veya en iyi başvuru yöntemleri hakkında bilgi sahibi olan firmamız, tasarım tescili konusunda sürekli güncellenmektedir. Yeni kanunlar ve yönetmelikler, düzenli olarak takip edilmektedir. Tasarım tescillemek isteyenler için günün her saatinde sizler için görev yapıyoruz. Konusunda uzman personelle çalışan Sivri Patent, kısa ve etkili çözüm yöntemleriyle, etkili sonuçlar elde etmektedir.  

Endüstriyel Tasarım Tescili ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.