Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Tasarım Tescillemek

Günümüzde büyüyen piyasalar ve sektörler, işletmelerin ürün ve hizmetlerini farklılaştırmaya yönlendirmekte, aynı zamanda piyasadaki rakip firmalara karşı da koruma ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Firmaların kendilerine özgü ürün ve hizmetleri, ticari veya kötü amaçlar doğrultusunda taklit edilebilir ve ana firma büyük bir mağduriyet ile karşı karşıya gelebilir. Rakiplere karşı üstünlük avantajı elde etmek ve hem ulusal hem de uluslararası pazarda firmaların özgün karakterinin temsil edilmesi adına marka tescili işletmelerin başvurması gereken bir unsurdur.

Marka Tescili Avantajları

Tasarım Tescillemek

Marka tescillemek işletmelere bir dizi avantajı da beraberinde getiriyor. En önemli avantajı işletmelerin isim haklarının güvence altına alınması ve diğer kişiler tarafından kullanımına karşı hukuki üstünlük elde edilmesidir. Bu sayede taklit isim veya ürünle rakipler piyasaya giremez ve işletmeler hem piyasa itibarlarını hem de müşteri çevrelerini garanti altına almış olurlar.

Patent Tescili

İşletmelerin yeni ürettiği ürünler piyasada onlara birçok üstünlüğü de getirmektedir. Ancak bazı yenilikler gerekli hukuki korumalar alınmadığında ne yazık ki piyasada hızlı bir şekilde taklit edilebilir ve diğer firmalar tarafından sahiplenilebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına patent tescili günümüzde zorunlu hale gelmiş, ürün ve hizmetler piyasaya sürülmeden önce patentlerin onaylanması firmaları korumak adına büyük önem taşımaktadır. Tasarım tescillemek işletmelere piyasaya sundukları ürünün haklarını sağlar ve taklit edilmesine karşı koruyarak gelecekte zarara uğramasını engeller.

Tescil Hizmetleri

Sivri patent, tasarım tescil hizmetleri sunan, işletmelerin ürün, hizmet ve isim haklarını korumalarında onlara yol gösteren bir kurumdur. Tescil işlemleri başvurudan onay aşamasına kadar titizlik içerisinde izlenmekte ve onay sonrasında da gerekli takip işlemleri yürütülerek firmaların olumsuz durumlarla karşılaşmasına engel olunmaktadır. Herhangi bir taklit veya benzeri durumda hukuki prosedürün izlenmesini de sağlayan Sivri Patent, işletmelerin yanında bir tutum sergilemekte ve mağduriyetleri engellemek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel kadrosu ve patent tescil işlemlerindeki deneyimleri ile en iyi marka tescil hizmetini almanızı sağlayacak tasarım tescil uzmanı Sivri Patent, isim haklarından ürünlerinize kadar işletmenizin tüm varlığına sahip çıkarak korumaktadır. Sizde Sivri Patent ile işletmenizin geleceğini koruma altına alabilirsiniz!

Tasarım Tescillemek ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.