Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Profesyonel Marka Tescili

Ülkemizde yeni çıkan ürünler, tasarımlar, icatlar, firmalar ve isimler, tescillenmediği sürece, taklit edilebilir. Bu durumda yaptığınız bütün reklamlar boşa gider. Reklam işlemlerinin etkili bir sonuç vermesi, marka tescil belgesi işlemlerine bağlıdır. Dünya ekonomisinin en önemli konusu olan marka tescilleme işlemleri, büyük firmaların üzerinde titizlikle durdukları bir işlemdir. Büyük firma ve markalar, tescil işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, firma ve markalarını taklit eden kişiler hakkında resmi yaptırımları uygulamaya geçirmektedir.

Profesyonel Marka Patent

Profesyonel Marka Tescili

Bu işlem için ne yapmak gerekir? Kime başvurmak gerekir? Bu iş için başvurulacak merci, TPE (Türkiye Patent Enstitüsü)’dır. Bu kuruma, kimlik bilgileri, tescillenmesini istediğiniz isim, marka ve tasarım bilgileri ve iletişim bilgileri ön başvuruda verilir. Marka tescil ettirmek için, markanızın yapı ve isim bakımından tek olması ve her hangi bir taklit özelliğini taşımaması gerekir. Tescillenmemiş isimleri taklit ettiğinizde sorun çıkmaz. Ancak yine de itiraz hakkı vardır.

Marka tescil işlemleri, bu ilk başvuru ile başlar. Tercih ettiğiniz isim, tasarım, logo ve marka, tescilli bir şekilde piyasada bulunuyorsa, bu durumda başvurunuz reddedilir. Bu konuda uzman olan kişilere başvurup, bu meseleyi tamamen çözüme kavuşturmak gerekir. Marka tescil sınıfları seçenekleri içerisinde istediğiniz markalaşmayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İsim, marka, firma ismi, sanat eseri, ilmi çalışmalar, bilimsel çalışmalar, endüstriyel çalışmalar, sanayi alanında icatlar, otomotiv sanayisinde gerçekleştirilen orijinal çalışmalar, tescillenebilir.

Marka Patent Başvurusu

Yurt dışı tescil işlemleri, tasarım tescili, endüstriyel tescil, marka tescili, patent tescili ve isim tescili kategorilerinde uzman olan kişilere marka tescili yaptırmak, zamandan kazandıracak ve etkili sonuç elde etme işlemi daha kısa zamanda bitecektir. Her marka firması aynı kalitede hizmet vermeyebilir. Profesyonel marka tescili konusunda isim yapan firmaların tercih edilmesi, başarılı sonuçlar için önemlidir. İşin ehlini tercih etmek, her işte olduğu gibi marka tescillemek isteyenler için de geçerli bir kuraldır.

Firmamız işin uzmanı elemanlarla, kısa zamanda tescil işlemlerini sonlandırmaktadır. Sivri patent, bu işi meslek edindiği için, patent başvurularınızın veya diğer isim hakkı işlemlerinizin başarıya ulaşıp ulaşmayacağını hemen kestirebilmektedir. Hızlı ve etkili başvuru yöntemleriyle, patent başvurunuz kısa zamanda çözüme kavuşabilmektedir.

Profesyonel Marka Tescili ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.