Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Yurt Dışı Patent Tescili

Yurt Dışı Patent Tescili

Yurt içi tescil işlemleri, yurt içinde, yurt dışı tescil işlemleri geçerli olduğu ülkelerde, markanızı korur. Büyük bir alış-veriş merkezinin marka tescil işlemlerini yaptırmaması, ileride büyük sorunları beraberinde getirir. Alış-veriş merkezinin isim olarak taklit edilmesi durumunda, hiç bir hak talep edilemez. Bu nedenle gerek yurt içi patent tescili olsun, gerekse yurt dışı patent tescili olsun, her zaman uzmanları tercih etmek gerekir. Birçok ülkede geçerli olan topluluklar, yurt dışı patentte belirleyici rol oynamaktadır. En geniş patent topluluğu Madrid Protokolü seçeneğidir. Yurt dışı patent tescil fiyatları tercihinde Madrid protokolü diğer tek ülke marka tescili fiyatlarına göre, biraz yüksektir. Ancak, etki alanı azımsanmayacak kadar geniştir.

Yurt Dışı Patent Sınıfları

Bu sınıf içerisine, Madrid protokolü, Avrasya, Afrika ve Avrupa gibi özel topluluklar vardır. Yurt dışı patent tescil sınıfları kategorisini en önemli bölümünü oluşturan Madrid Protokolü, sayı bakımından en kalabalık topluluktur. Wıpo gibi eski kuruluşlar, kişilere ait isim ve logo gibi çalışmaların korunması için kurulmuştur.

Yurt dışı patent hizmetleri de çeşitlidir. Aracılarla yapılan tercihlerin yanı sıra, bizzat o ülkenin patent firmasına başvurularak yapılan tercihlerdir. Uluslararası yurt dışı patent tescil süreci, kapsamında 12-18 ay arasında tescil süresi belirlenmektedir. Aracı şirketlerin tercihinde, her zaman için, uzman kadro özelliklerine sahip firmalar tercih edilmelidir. Çabuk ve etkili sonuç almak için, her zaman bilenle yola çıkmak gerekir. Amatör çalışma sistemine sahip olan firmalarla, patent işlemi yapılamaz. Profesyonel hizmet kadrosu seçeneklerine sahip olan firmalar, kısa zamana marka patenti almak isteyenler için, etkili çözümler meydana getirmektedir. Madrid tescili, bizzat marka tescili yapılacak ülkede tescillenebilir. Avrupa patent ofisi, yurt dışı patent hizmetlerinde, oldukça kurallara göre en etkili ve en hızlı hizmeti vermektedir. Patent özellikleri bakımından birinci sınıf olan firmamız, ön başvuru ve asıl başvuru gibi kategorilerde, profesyoneldir. Dünya’da marka olmanın en önemli safhası, en iyi marka ismini seçmektir. Dünya genelinde ismin korunması, markalaşma yolunda atılan en ciddi adım olarak tercih edilmektedir. Taklitten kurtulmanın yolu, eşsiz ürününüzün isim hakkını almaktır

Yurt Dışı Patent Tescili ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Marka Tescili, Patent Tescili ile ilgili en güncel bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Uzmana Danışın

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 E-mail info@sivripatent.com

 Telefon :  0212 523 80 80

 Fax  :  0212 523 18 39

Bizi Takip Edin

Sivri Patent Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ediyor musunuz ?

Ücretsiz Araştırma Formu