Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Patent Ve Marka Tescili

Taklit edilmek, bu gün büyük firmaların kabusudur. Bu nedenle isim olsun veya tasarım tescil işlemleri olsun, onlar için hayati önem taşır. Ünlü markaların isimleri kullanılarak yapılan üretimlerde, ciddi cezalarla karşılaşırsınız. Buradaki amaç taklit edilmeyi önlemektir. Marka tescil belgesi çalışmaları, emeğin korunması için gerçekleştirilen bir çalışmadır.

Patent Enstitüsü Marka Tescil

Patent Ve Marka Tescili

Bu işlem için bu konuda tecrübeli firmalarla çalışırsanız, kısa zamanda kesin netice alabilirsiniz. Kendiniz yaptığınız zaman, yol yordam bilmediğiniz için netice almanız epey zaman alacaktır. Marka tescili işlemlerinde Türkiye Patent Enstitüsü Kurumu belirleyici rol oynamaktadır. Başvuru bu kuruma yapılır ve başvuru ücreti yatırılmalıdır. Kişi bilgileri, marka tescili istenen marka hakkında genel bilgi ve iletişim bilgileri, başvuru formunda yer almaktadır. Marka tescillemek, büyük firma olmanın ilk ciddi adımıdır. Tescil işlemleri yapılmadan yapılan bütün reklamlar, ileride ciddi problemleri meydana getirebilir. Mesela isim tescili yaptırmamış bir AVM, büyük paralar vererek gerçekleştirdiği reklamlarla markalaşır. Birileri çıkarda, aynı isimle bir AVM açıp isim tescilini aldığı zaman müşteri potansiyelinizi kaybedersiniz. Bu nedenle isim tescili hayati önem taşır.

Ön başvuru işlemleri esnasında üç aylık bir itiraz süresi vardır. Bu üç aylık itiraz süresi boyunca her hangi bir itiraz gelmezse, asıl başvuru hakkı verilmektedir. İsim, marka ve patent tescil işlemleri kategorisinde, öncelikle sorgulama yapılmalıdır. Eğer tercih ettiğiniz isim, patent ve markalar tescilli ise, ilk başvur işlemi gerçekleşmemektedir.

Patent ve Marka

Tescilleme işlemleri kendi arasında belli sınıflara ayrılmaktadır. Yurt içi veya yurt dışı tescil işlemlerinde, isim, patent, marka, tasarım, sanat eseri, logo, renk ve bilimsel çalışma kategorileri bulunmaktadır. Size özel birçok çalışmayı tescillendirebilirsiniz. Patent tescil sınıfları ayrı ayrı özelliklere sahiptir. Bu önemli işleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için, bu konuda uzman olan kişileri tercih etmek gerekir. Profesyonel çözüm yöntemleriyle çalışan ve konusunda uzman elemanları çalıştıran patent ve marka tescili firmamız, zaman kaybetmeden sizin için kesin çözüm sunmaktadır. Bu işte tecrübeli olduğumuz için, Sivri Patent, başvurunuzun başarı oranını ilk anda tespit edebilmektedir. Etkili sonucu, zaman kaybetmeden elde etmek isteyenler için günün her saatinde hizmet vermekteyiz.  

Patent Ve Marka Tescili ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.