Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Büyük firmaların her zaman için önem verdiği markalaşma işlemlerinin en önemli konusu, marka tescil işlemleridir. Bu işlemlerde, profesyonel hizmet, güncel çözümlerle hareket eden firmalar, her zaman marka konusunda en iyi hizmet veren firmaları tercih etmiştir. Gerek yurt içi marka işlemleri olsun, gerekse yurt dışı marka tescillemek istediğiniz zaman, her zaman işin ehlini tercih etmelisiniz. Yurt dışı marka tescili nedir? Sorusu, vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan biri haline gelmiştir. Yurdumuzda geçerli olan marka tescil işlemleri, Uluslararası arenada belli merkezlerden alındığı zaman, yurt dışında da tescillenmiş olmaktadır.

Ününüz Dünyaya Yayılsın

Yurt dışı marka tescili hizmetlerinde, belli kategoriler vardır. Bunların en meşhuru Madrid Protokolü’dür. IR olarak bilinen bu uzman kadro protokole katılan ülke sayısı 101’dir. Maliyetli olmasına karşın, dünyada marka korumada en etkili protokoldür. Yurt dışı marka tescil işlemleri kategorisinde başka topluluklar da vardır. Avrupa topluluğu (CTM) marka tescilde tanınan topluluklardandır. Afrika Birliği (OAPI), diğer önemli topluluklardan biridir. Bunun yanında online yurt dışı marka tescili işlemleri de tercih edilen seçenekler içerisindedir.

Her Zaman Rakipsiz Kalın

Rakipsiz olmanın en iyi yolu, markalaşan ve isim yapan değerlerin tescillenmesidir. İsim, tasarım veya logo gibi özel çalışmaların marka tescilinin yaptırılması, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yurt dışı marka tescil fiyatları seçeneklerinde, çoklu ülke protokolleri fiyat olarak farklı olsa da, etki alanı çok daha geniştir. Uzun vadede, markanızın korunmasında oldukça etkili olacaktır. Wıpo (World Intellectual Property Organization), 1967’de kurulan ve marka koruma işlemlerinde otorite bir kuruluştur. Birleşmiş Milletlere bağlı 17 örgütten biridir. Bu kuruluşla ilgili konularda, tecrübeli firmalardan geniş bilgi alabilirsiniz. Ülkemizde patent konusunda otorite olan Türk Patent Enstitüsü, kısa adıyla tpe bütün patent başvurularının ana merkezini teşkil etmektedir.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Fiyatlandırma standarttır. Birinci başvuru, markanızın tescile uygunluğu belirlenmektedir. Bu aşamada itiraz süresi 3 aydır. Marka tescil fiyatı seçeneklerinde, itiraz süresi dolduktan sonra, asıl kayıt süreci devreye girmektedir. Bu süreçte, asıl kayıt ücretini ödedikten sonra, artık on yıllığına marka sizin oluyor.  

 

Blog

Marka Tescili, Patent Tescili ile ilgili en güncel bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Uzmana Danışın

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 E-mail info@sivripatent.com

 Telefon :  0212 523 80 80

 Fax  :  0212 523 18 39

Bizi Takip Edin

Sivri Patent Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ediyor musunuz ?

Ücretsiz Araştırma Formu