Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Tel : 0212 523 80 80 (Pbx) Fax : 0212 523 18 39 E-mail : info@sivripatent.com
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00

Patent Tescili Nedir

Patent, ekonomi ve icat dünyasının en önemli unsurudur. Bir malı ürettiğiniz zaman, hemen seri üretime geçmeniz, kısa zamanda taklit edilmenize ve akabinde batmanıza neden olacaktır. Bu nedenle hemen patent işlemlerine başvurmanız gerekir. Patent tescil belgesi çalışmalarıyla, bu sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Patent Tescili Neden Önemlidir

Patent Tescili Nedir

Patenti alınan bir isim veya icadın, taklit edilmesi durumunda ne yapılması gerekir? Öncelikli bu konuda uyarı yapılmalı ve patent ücretinin ödenmesi teklif edilmelidir. Bu teklifler kabul edilmediği zaman, patent davası açılır. Bundan sonra resmi prosedür devreye girer. Ürününüzü sizden izinsiz kullananlar hakkında para cezası meydana gelir. Patent Tescil İşlemleri, yurt dışında da yapılırsa, başvurulan protokolün kapsama alanında, ürünleriniz, isimleriniz, logolarınız, icatlarınız ve diğer bütün özel çalışmalarınız taklit edilemez. Edenler hakkında resmi prosedür devreye girer.

Marka Tescil Merkezi

İsim hakkı konusunda yapılacak bütün başvurular, Türkiye Patent Enstitüsü’ne yapılır. Bu enstitüye yapacağınız ön başvuru, isim hakkını istediğiniz ismin, tescil işlemlerine uygun olup olmadığı ve bu isim hakkında gelebilecek itirazlar değerlendirmektedir. Türkiye Patent Kurumu (TPE), ön başvurunuzu kabul ettiği zaman artık asıl başvuruyu yapabilirsiniz. Patent tescil merkezi konumundaki bu kurum, son kararı vermektedir. Asıl başvurudan sonra, her on yılda bir isim hakkınızı yenilemeniz gerekir. İsim, tasarım, logo, icat, sanat eseri, bilimsel buluş, bilim eserleri ve benzeri birçok özel çalışmanızın patentini, patent tescil sınıfları kategorisinde alabilirsiniz. Bu konuda acele etmek gerekir. Özellikle reklam ve tanıtım işlemleri artık mecburi olduysa, bir an önce patent tescili yaptırılmalıdır.

Patent Tescil Belgesi

Bu konuda konunun uzmanı olan firmalarla çalışmak, zamandan ve paradan kazanmak için önemlidir. İş dünyanızın akışını etkilemeden kısa zamanda patent tescillemek, bu işin uzmanlarıyla mümkün olur. Etkili çalışma yöntemleriyle çalışan bu ekipler, patent tescili nedir? Ve patent tescil sorgulama nasıl yapılır? Gibi sorunları, etkili çözüm yöntemleriyle çözmektedir. Eleman kategorisinde, güncel patent çalışma yöntemlerinin geliştirilmesinde ve bu konuda garantili sonuçlar elde edilmesinde, Sivri Patent aradığınız özelliklere sahip bir firmadır. Büyük bir firma olmak istiyorsanız, marka patent işlemlerini yaptırmalısınız. Patent işlemlerinin ihmal edilmesi, taklit edilmeye neden olur. Bu da müşteri kaybına neden olur.

Patent Tescili Nedir sorusu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.